System rozdzielczy TR

 

Chcielibyśmy Państwu przybliżyć zalety płynące ze stosowania półtrwałych środków rozdzielczych marki TR dostępnych w naszej ofercie.

Podstawową zaletą stosowania semipermanentnych środków rozdzielczych marki TR jest oszczędność czasu. Aplikacja kompletnego systemu rozdzielczego opartego na materiałach semipermanentnych zajmuje około 3 godzin. System TR, w zależności od skomplikowania kształtu formy, pozwala na około 50-100 rozformowań po jednej aplikacji. Dla porównania aplikacja wosku twardego wymaga poświęcenia około 2 godzin oraz dokładania warstwy co kilka rozformowań.

Kolejną zaletą środków półtrwałych jest brak transferu rozdzielacza na produkt. Jeśli produkt jest dodatkowo malowany lakierem, to nie ma problemu związanego z adhezją lakieru.

Zyskują też formy, których używamy. Jeżeli w czasie produkcji nie są stosowane woski twarde, to nie powstają nagary woskowe. Dzięki temu ograniczamy czas poświęcony na konserwację i forma ma dłuższą żywotność.

Przejdźmy zatem do omówienia poszczególnych elementów systemu:

 

TR-905 – zmywacz.

TR-905 to mieszanina rozpuszczalników do usuwania wosku, olejów i innych zanieczyszczeń
z powierzchni żelkotu elementów kompozytowych i innych twardych powierzchni, takich jak stal. Przy produkcji kompozytów zalecany jest do przygotowania i czyszczenia powierzchni formy przed zastosowaniem serii płynnych półtrwałych rozdzielaczy TR-900 i przed zastosowaniem podkładu-uszczelniacza TR-910.

 

TR-910 – uszczelniacz/podkład

TR-910 jest podkładem błonotwórczym po utwardzeniu odpornym na wilgoć, który działa uszczelniająco na powierzchni form (nowych lub używanych z mikroporowatością powierzchni) przedzastosowaniem półtrwałych środków rozdzielających z serii TR-900. Zapewnia dobrą przyczepność warstwy antyadhezyjnej do formy.

 

TR 930

TR-930 to odporny na wysokie temperatury wielofunkcyjny półtrwały środek rozdzielczy, którego powłoka utwardza się w warunkach atmosferycznych, trwale przyklejając się cienką przezroczystą powłoką do powierzchni formy. TR-930 daje wiele uwolnień wyrobu z formy dla aplikacji na formach z poliestrów, epoksydów, poliimidów, BMC, SMC, stalowych i innych rożnych zaawansowanych kompozytów: żywic z włóknem szklanym lub grafitowym, złożonych procesów formowania, rotacyjnych termoplastów i gumy formowanej.

 

TR 950

TR-950 jest szybkoschnącym płynnym półtrwałym rozdzielaczem, który nie wymaga wtórnego wycierania. Pozostawia jednolity połysk powierzchni po pojedynczym wtarciu, a nie po polerskim przetarciu, jak w najbardziej tradycyjnych rozformowaniach polimerowych. Idealny do aplikacji natryskowej przy użyciu agregatu Schutze.

 

TR 960

TR-960 jest odpornym na wysokie temperatury wielofunkcyjnym półtrwałym rozdzielaczem, którego powłoka utwardza się w warunkach atmosferycznych, trwale przyklejając się cienką przezroczystą powłoką do powierzchni formy. TR-960 daje wiele uwolnień wyrobu z formy dla aplikacji na formach z poliestrów, epoksydów, poliimidów, BMC, SMC i innych różnych zaawansowanych żywic z włóknem szklanym lub grafitowym, złożonych procesów formowania, termoplastów i gumy formowanej. Daje najbardziej matową powierzchnię ze wszystkich rozdzielaczy serii TR-9xx.

 

Ścierki do aplikacji

Do aplikacji środków rozdzielczych w ofercie posiadamy również dedykowane ścierki, ze specjalnego materiału, które nie chłoną nadmiernej ilości rozdzielaczy, przez co aplikowana jest odpowiednia ilość rozdzielacza. Zwiększa to wydajność środka rozdzielczego. Stosowanie dedykowanych ścierek eliminuje problem rozpuszczania powłoki przez zbyt obfitą aplikację kolejnej warstwy.

 

Agregat do aplikacji

Zastosowanie natryskowego agregatu do nakładania systemów rozdzielczych w jeszcze większym stopniu zwiększa wydajność aplikacji. Co więcej, sam proces aplikacji jest znacząco skrócony. Na inwestycji w agregat zyskujemy podwójnie.